Zeuk een beuk

Beukenburgerpad, De Bilt 13 km | We hebben 9 km van de 13 van het Beukenburgerpadgelopen. Waarom? Halverwege kwamen we de auto tegen en het regende iets. De verleiding was te groot dus lekker weer naar huis gegaan.

We dachten dat het aan de andere kant van de Utrechtse Heuvelrug droger zou zijn als aan ons kantje. De bossige Utrechtse Heuvelrug bied sowieso bescherming tegen een paar regendruppels. Dus daarom deze route uitgekozen.

In de verte horen we onweer, gelukkig is het een gevarieerd bos. Want eikenbomen zijn vandaag niet populair door de vele processierups nesten maar ook voor het gevaar van blikseminslag.

Ezelbruggetje tijdens onweer is: Zeuk een beuk en mijd een eik. De eik staat met zijn penwortel in het grondwater en daardoor slaat de bliksem eerder in een eik dan een beuk. Gelukkig blijft de zware onweerswolken achter de Utrechtse Heuvelrug hangen dus kunnen we veilig en droog doorwandelen.

De natuur geniet zichtbaar van de afgelopen regenbuien want gelukkig zijn de akkers weer groen. We lopen langs een akker met lange graspluimen met een blauwe zweem van korenbloemen! Terwijl ik de bloem inzoem zie ik dat het woekerende grasland goudkleurig koren verstopt heeft.

Ook valt mijn oog op de ruwe structuur een douglasboomstam. Opeens zie ik dat de boomstam wemelt van kelderzoggen ook wel pissebedden genoemd, beestjes die van vochtige ruimtes houden.

Wij houden ook van vocht dus duiken we een eetcafeetje in voor een bakkie thee. Het is gewoon weer leuk om de horeca te bezoeken! Droge terras plekken waren op dus we duiken naar binnen.

Het blijft voorlopig regenen aldus de buiernradar. En een paar honderd meter verder staat onze auto, het laatste lusje van de route laten we zitten. ‘Die pakken we erbij als we het Netelenburchpad van maar 5.5 km gaan lopen. Maar dan moet wel de processierups gepopt zijn’ zegt de krabbende Harry.

We zijn watjes, met droge sokken weleenswaar! Ach waarom zou je een regenbui trotseren als je er toch al bijna 10 km gewandeld hebt …

Fotoalbum: Beukenburgerpad

Terug naar boven